top of page
  • Jana Kyriakou

Pozvánka k účasti na hloubkovém rozhovoru

Aktualizováno: 1. 4. 2023


Milé paní učitelky a páni učitelé ze státních nebo soukromých mateřských školek (lesních školek, dětských skupin nebo jiných dětských uskupení), milý zástupci organizací, které mají předškolnímu vzdělávání blízko (např. akademičtí pracovníci, zástupci MŠMT, dětští psychologové) nebo jinak angažované osoby v oblasti českého předškolního vzdělávání,

projekt Resilient Preschools zdárně postupuje kupředu, a tak bychom Vás Vás rádi požádali o spolupráci na připravovaném mezinárodním projektu Resilient Preschools.

Do druhé fáze projektu hledáme

* 3 učitele nebo učitelky, kteří pracují s dětmi ve věku 3-6 let

* 2 osoby jinak angažované v oblasti předškolního vzdělávání,

kteří by nám věnovali cca 30 minut a zúčastnili se individuálního rozhovoru na téma:

“Přístupy v oblasti českého předškolního vzdělávání v oblasti podpory psychologického zdraví a odolnosti.”

Cílem výzkumu je identifikovali klíčové výzvy, kterým předškolní učitelé čelí. Výzkum se zároveň bude snažit zjistit, jaké jsou stávající postupy a praxe podporující právě psychologické zdraví a odolnost.

Diskuse proběhne online na platformě Zoom.

KDY? Od 3.3 do 9.3 v čase dle individuální domluvy

Více o připravovaném projektu se dozvíte ZDE.

V případě zájmu, prosíme o vyplnění této přihlášky.

Jako poděkování máme pro Vás připravenou videonahrávku relaxace pro domácí použití a samozřejmě možnost zúčastnit se zdarma připravovaného školení zaměřeného právě na podporu předškolních pedagogů v oblasti psychické odolnosti a vytváření pohodového prostředí.

🔻

Podklady pro výzkum připravil kyperský pedagogický institut (Paidagogiko Institouto Kyprou), partnerská organizace projektu Resilient Preschools, se kterou úzce spolupracujeme. Pedagogický institut na Kypru se kromě jiného věnuje psychologickému směru “pozitivní psychologie”, ze kterého budou vycházet přístupy a metodika školení pro předškolní pedagogy; tedy jeden z výstupů tohoto projektu.

Pozitivní psychologie je aktuálním a rychle se rozvíjejícím směrem v současné světové psychologii, který se teoreticky, výzkumně i prakticky zaměřuje na doplnění celkového obrazu psychiky o donedávna spíše zanedbávaná kladná témata.

Vůdčí osobnost směru, americký psycholog Martin Seligman (2003) ji deklaruje jako vědu o pozitivních emocích (radost, štěstí, láska, naděje) a kladných životních zážitcích a zkušenostech, o pozitivních individuálních vlastnostech a rysech osobnosti (optimismus, nezdolnost, smysl pro humor, svědomitost, sebedůvěra) a o pozitivně fungujících společenstvích a institucích.

Pozornost je věnována nejen výzkumu kvality života, životní spokojenosti a podpoře pozitivního prožívání, ale také tématice silných stránek osobnosti člověka. V centru jejich zájmu je také výzkum a podpora pozitivních potenciálů a tendencí lidské osobnosti, jako jsou empatie, altruismus, tolerance, vděčnost, pokora a lidské ctnosti. V projektu Resilient Preschools chceme tento přístup předat nejen učitelům, ale věříme, že je důležité, aby se dostal i k malým dětem, aby si i ony mohly pozvolna budovat zdravé sebevědomí a pozitivní náhled na svět.

🔻

Pokud Vás projekt zaujal a máte zájem o zapojení do projektu, sledujte:

→ naši fb stránku Motion Digital EU nebo náš web.

Děkujeme a přejeme hodně zdraví, optimismu a brzkou sílu jara!

Tým Motion Digital

0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page