top of page

Stres, gender, wellbeing: jak se v tom vyznat 
Konference o duševním zdraví mládeže
25.9. 2024
14.00 - 19.00

Sál architektů, Staroměstská radnice, Staroměstské náměstí 1/3, Praha
 

Srdečně Vás zveme na Konferenci o duševním zdraví mládeže. Tato akce je určena pro mládež, pracující s mládeží a kohokoliv, koho téma wellbeingu zajímá.

Přijďte diskutovat nad aktuálními tématy duševního zdraví, LGBTQ, stress managementu a zdravých návyků s profesionály a profesionálkami z oboru psychologie, coachingu, mindfulness a jógy. 

​Součástí programu bude jak moderovaná panelová diskuze s pozvanými odborníky, tak také setkání kolem kulatých stolů, jejichž koncept umožňuje hlubší a detailnější ponoření se do jednotlivých témat. 


Témata kulatých stolů jsou následující:

  • Sebelaskavý koutek - Marek Vich

  • LGBTQ+: otevřený dialog - Michal Pitoňák, Robin Kubínů

  • Mentoring mladých lidí - různé přístupy, jejich výhody a možná rizika - Petra Nedbálková

  • Vztah k tělu, pohybu a jídlu v dospívání - Jana Kyriakou

Program

13:45 - 14:10 Příchod, registrace, networking
14:15 - 15:00 Prezentace výstupů projektů Safe Space 4 Youth a BENEFIT
15:00 - 16:00 Panelová diskuze
16:00 -16:30 Přestávka a networking
16:30 - 18:10 Kulaté stoly
18:10 - 18:20 Přestávka 
18:20 - 18:40 Společná meditace, jóga na židlích
18:40 - 19:00 Reflexe, ukončení

Vstup je díky fondům Erasmus+ zdarma, na akci je však nutné se registrovat

Vystupující

Jana Kyriakou_roundHeadshot_June23.png

Jana Kyriakou

Jana je mezinárodně certifikovaná a zkušená lektorka mindfulness (všímavosti) a jógy se specializovaným výcvikem v oblasti rozvoje mindfulness ve vzdělávání, péče informované traumatem, mindfulness a jógových přístupů k práci se stresem, úzkostmi a poruchami příjmu potravy. Více než 25 let vede kurzy a workshopy pro dospělé, děti a mládež;  jednotlivce, skupiny, školy a firmy. Má zkušenosti z národních i Evropských výzkumných a vzdělávacíh projektů v oblasti sociálně-emočního učení a duševního zdraví. Je zakladatelkou organizace SEMwell, která přináší programy sociálně-emočního rozvoje a učení a podpory wellbeingu založené na mindfulness do škol, školek, mládežnických organizací a firem.

Michal Pitonak round photo.png

RNDr. Michal Pitoňák, Ph.D.

Michal Pitoňák je vedoucí pracovní skupiny Duševní a veřejné zdraví sexuálně a genderově rozmanitých lidí v Národním ústavu duševního zdraví, předseda odborné společnosti Queer Geography a nově též odborný asistent na katedře Sociologie FHS UK. Působí též jako výzkumník na PedF UK a externě vyučuje i na PřF UK, kde získal doktorát v oboru sociální geografie a regionálního rozvoje za první disertaci v oblasti queer geografie v Česku. Jeho interdisciplinární výzkum se zaměřuje na společenské postavení sexuálně a genderově rozmanitých (SGR) lidí, hetero- a cis-normativitu a menšinový stres. Zahraniční zkušenosti získal na University of Sheffield, Dartmouth College a Stockholmské univerzitě. Dr. Pitoňák obdržel cenu prof. PhDr. Václava Příhody pro nejlepší absolventy Univerzity Karlovy a cenu pro začínající vědce od Evropské asociace veřejného zdraví. Publikoval mnoho studií v oblasti duševního zdraví SGR, menšinového stresu, geografie sexualit, či v oblasti LGBTQ+ sociologie a aktivizmu, na řadě publikací se spolupodílel i se zahraničními experty*kami. Aktivně se zapojuje do tvorby politik např. jako člen vládního Výboru pro práva LGBTI+ lidí či koordinační pracovní skupiny Národního programu HIV/AIDS.

MV_2023_stressmanagement.jpg

Ing. Marek Vich, Ph.D.

Marek je senior lektorem mindfulness, terapeutem, vysokoškolským učitelem a instruktorem sebeobrany. Jeho posláním je pomáhat lidem nacházet a rozvíjet sílu a klid ve svém životě. Jako lektor se specializuje na sebelaskavost, péči o vnitřní dítě a snižování úzkostí. Učí na soukromé Vysoké škole Ambis, kde má na starosti několik psychologických předmětů – především motivaci & sebeřízení a manažerskou psychologii. Je zakladatelem Mindfulness Clubu a spolu-tvůrcem TeďCastu – podcastu o duševním zdraví. Aktuálně také působí jako instruktor izraelského systému sebeobrany a přežití KALAH, který mu pomáhá prohlubovat znalosti práce se stresem a těžkými emocemi, a učí ho, že skutečná sebelaskavost je o rovnováze mezi jemností a tvrdostí.

Adam_foto (1).jpg

 Mgr. et Mgr. Adam Táborský, Ph.D.

Adam je psycholog a psychoterapeut. Založil projekt Terapie mezi stromy, kde propojuje přírodu a duševní zdraví. Zkušenosti má z Psychiatrické nemocnice, kde pracoval na stacionáři pro poruchy osobnosti a kde stále slouží na Centru krizové intervence. V rámci Psychosomatické kliniky Tulsia pracuje s klienty s převážně psychosomatickou problematikou. Napsal knihu Terapie mezi stromy a pravidelně přispívá do časopisu Psychologie dnes.

Petra Nedbálková.jpg

Mgr. Petra Nedbálková

Petra je certifikovanou mentorkou, lektorkou a koučkou, která se specializuje na celostní konzultace a workshopy s důrazem na silný spirituální rozměr. Její přístup je vysoce individuální, protože věří, že každý člověk je jedinečný a potřebuje něco jiného. 
Díky spolupráci s Letním podnikatelským kempem  a účasti na Regionálních podnikatelských kempech  se dostala k práci s mladými lidmi z dětských domovů, sociálně slabých rodin a pěstounských rodin. Společně s těmito mladými lidmi se vzájemně učí, a tato cesta jí dává hluboký smysl.

Robin .jpg

Robin Kubínů

Robin (he/him) je studentem vysoké školy a ve volném čase působí v projektu Queer & Trans Youth CZ, jehož cílem je vytvořit bezpečné místo pro LGBTQ+ dospívající. Z vlastních zkušeností ví, s jakými problémy se mohou LGBTQ+ dospívající potýkat a jak mohou tyto problémy ovlivňovat jejich duševní zdraví, a proto chce zvýšit povědomí o tématu mentálního wellbeingu u LGBTQ+ lidí.

Tereza Hausmanova – upraveno.jpg

MSc. Tereza Hausmanová

Tereza je projektová manažerka v SEMwell a certifikovaná lektorka jógy. Jejím posláním je přispět k duševnímu a fyzickému zdraví klientů pomocí jógy, mindfulness a jiných terapeutických metod, aby pocítili hluboký klid, uvolnění a vnitřní bezpečí. Aby se také mohli dotknout své celistvosti na podložce a žít ji co nejvíc to je možné i v běžném životě.
Tereza má zkušenosti s vedením office jógy, s víkendovými pobyty na redukci stresu a dlouhodobě se věnuje tématu duševního zdraví, well-beingu, stres managementu a jógy pro lepší zažívání. Momentálně absolvuje psychoterapeutický výcvik od Procesově orientované psychologie. Je také spolutvůrkyní Mindfulness Clubu, organizace, která má za cíl šířit ověřené metody všímavosti.

Konference je v rámci projektů Erasmus+ (BENEFIT a Safe Space 4 Youth) zaměřených na wellbeing a duševní zdraví mládeže. Projekty jsou spolufinancované EU (z fondů Erasmus+) a vstup je tudíž ZDARMA.

Na závěr konference budeme žádat o vyplnění dotazníku zpětné vazby.

V rámci konference bude podáváno drobné občerstvení.

Na akci je nutné se přihlásit. Kapacita je limitována. Pokud zjistíte několik dní před akcí, že se z vážných důvodů nebudete moci účastnit, pošlete nám, prosím, email. Jakékolik dotazy můžete psát Katce Fichtnerové:  katerina.fichtnerova@semwell.org.

Screenshot 2024-09-06 at 13.14.38.png
bottom of page