top of page
  • Jana Kyriakou

Online workshop: Zklidnění stresu a podpora vnitřního klidu

Aktualizováno: 1. 4. 2023Sobota 30. 4. 2022 – (9:00 – 11:30 hod.)


Kde: ONLINE na platformě ZOOM

Konkrétní a ověřené tipy a triky vycházející z jógy, mindfulness a metody Somatic experiencing (somatické prožívání) na rychlé zklidnění akutního stresu i dlouhodobou péči o vnitřní klid.


Stres a obavy jsou normální součást života a ve své podstatě jsou naším pozitivním ochranným mechanismem. V současné uspěchané a náročné době se však stres hromadí a projevuje se různými přehlcujícími úzkostmi, fyzickými bolestmi, hormonálními potížemi či záněty. Kromě fyzického zdraví, úzkostí a vnitřního přetlaku také komplikují náš společenský i pracovní život, ovlivňují naše sebevědomí a radost ze života. V tomto on-line workshopu nahlédneme, co se děje v těle a v nervovém systému při velké zátěži a ukážeme si prakticky jak si efektivně pomoci.

A hlavně si vyzkoušíme ověřené a konkrétní metody z praxe jógy, mindfulness a somatického prožívání, které fungují:

  • jak k rychlému zklidnění akutního stresu a obav a jako emoční první pomoc (při napětí, úzkostech a strachu)

  • tak k dlouhodobé péči o nervový systém a trvalejší klid (jak posilovat odolnost nervového systému, sebedůvěru, sebevědomí a životní pohodu)

Jóga a mindfulness nejsou zázračnou pilulkou, tisíce vědeckých studií však potvrdilo jejich pozitivní účinky nejen z pohledu individuálního zdraví, ale i z celkového pohledu na životní styl jednotlivce i společnosti. Jak říká mnoho odborníků – moderní deprese a úzkosti jsou formou odpojení. Záměrem workshopu je tedy nejen nabídnout informace a nástroje k práci s úzkostmi, ale zároveň i příjemný čas pro sebepéči, spojení se se sebou, se svými zdroji vnitřního klidu a s podobně naladěnými lidmi. Součástí workshopu bude i jemná jóga. Předešlá zkušenost s jógou však není nutná.


Pro koho je workshop určený?

  • pro všechny, kdo chtějí více tipů, jak na obavy, stres a úzkosti pro sebe, pro své blízké či klienty

  • Upozornění: tento workshop nenahrazuje lékařskou intervenci či terapii a je pouze informativního a inspirativního charakteru. Nedoporučujeme osobám v akutní fázi mentálního onemocnění či dysregulace nervového systému.

Záznam tohoto workshopu Vám bude k dispozici po dobu 15 dní. Diskuse a osobní otázky a sdílení v nahrávce nebudou. Nahrávka bude časově kratší z důvodu vystřižení osobních sdílení. Doporučujeme účastnit se živě, právě konkrétní otázky a osobní sdílení mohou být pro všechny ostatní účastníky inspirací a užitečná.


Co budete potřebovat:

  • klidné místo jen pro sebe

  • jógovou či jinou podložku, pohodlné oblečení, deku, polštář, šátek (či jógový pásek nebo ručník)

  • připojení k internetu, počítač (tablet)

  • váš oblíbený nealkoholický nápoj, který vám navozuje pocit klidu a pohody (čaj, kávu, limonádu…)

Lektorky:


Jana Kyriakou


Jana Kyriakou praktikuje a učí pohyb a práci s tělem i myslí více než 20 let. Pomáhá dospělým, dětem a mladistvým, aby se cítili ve svém těle doma, aby uměly pracovat se stresem a úzkostmi a aby žili naplno a s radostí. Je mezinárodně certifikovaná lektorka mindfulness, jógy a jógové psychologie, pilates, jógy smíchu, tance a programu Embody Love Movement© (ELM), zaměřujícího se na problematiku “body-image” a rozvoj sebelaskavosti. Misí programu ELM je i prevence a podpora při poruchách příjmu potravy, sebepoškozování a nízké sebeúctě. Jana byla také členkou týmu expertů v Národním ústavu duševního zdraví, kde se odborně podílela na projektu zavedení psychosociální výchovy do českého školství a je spoluzakladatelkou projektu Motion Digital, který přináší wellbeing a podporu duševního zdraví dospělým a mládeži z fondů EU.


Jana Huberová


Jana je lektorkou jógy a wellbeingu. Jógu učí při Indickém velvyslanectví

v Praze. V průběhu své 22leté osobní praxe již 15 let předává tuto moudrost Indie dál. Je také životním a wellbeing koučem a pomáhá lidem překonávat překážky těla i mysli tak, aby nacházeli vnitřní pocit bezpečí, posilovali svou stabilitu, odolnost a zažehli znovu životní jiskru. Jana je ve výcviku metody Somatic Experiencing (somatické prožívání), které se zaměřuje na léčení traumatu. V Motion Digital pracuje pro mezinárodní projekt předškolního vzdělávání Resilient Preschools - užití pozitivní psychologie, mindfulness a jiných přístupů k posilování odolnosti dětí a učitelů v předškolním vzdělávání.


Cena online workshopu:

790 Kč včetně DPH.Vaše dotazy vám rádi zodpovíme na jana.huberova@motiondigital.eu


Organizátor si vyhrazuje právo na změnu. Pro otevření semináře musí být naplněna minimální kapacita 8 účastníků0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page